Категории: Персоналии Политика Украина

Людмила Дмитрівна Демченко: податкова служба обличчям до українського підприємцю

Нарешті реформи дісталися до «серця» податків і зборів — фіскальної служби. Про ці нововведення — з перших вуст. Начальник ГУ ДФС Києва, Людмила Дмитрівна Демченко, розкрила суть реформаторських дій, що проводяться нею і колективом служби.  Демченко Людмила

Спільно з керівництвом ДФС України та з ухвали місії МВФ, столичне ГУ ДФС впроваджує спеціальну програму — «Офіс аудиту».

У той час, коли намагаються децентралізувати всі структури місцевого управління, сучасна фіскальна служба, навпаки, буде працювати за принципом «єдиного вікна». Створюється єдиний підрозділ в структурі ГУ, яке має об’єднати на рівні Києва функції районних податкових адміністрацій. Таким чином, оптимізується, уніфікується і централізується робота всіх контрольно-перевіряючих органів фіскальної служби. Важливо, що руйнуються як картковий будиночок, корупційні «містечкові» схеми різних підрозділів фіскальної служби, які вибудовувалися багато років і надавали раніше небажаний вплив на малий, середній і великий бізнес.

Демченко Людмила

Як розповіла Людмила Дмитрівна Демченко, для створення «Офісу аудиту» задіяно потужний ресурс, який включає як застосування новітніх технологій, так і світовий досвід створення аналогічних єдиних контролюючих центрів роботи з підприємцями. По суті, це пілотний проект, мета якого — радикальна реформа столичного ГУ ДФС. У планах Голови ДФС України Романа Насирова тиражувати подібні «Офіси аудиту» в інших містах України, якщо подібна реформа дасть очікуваний ефект.

Основні цілі створення центру аудиту наступні:

  • оптимальні умови ведення бізнесу
  • оптимізація умов праці співробітників фіскальних органів
  • поліпшення якості аналізу податкових і митних ризиків
  • концептуальна зміна формату спілкування з представниками бізнесу
  • підвищення рівня податкової культури платників податків і, як наслідок — значне збільшення надходжень до скарбниці України.

Перші сигнали, що реформатори в фіскальної службі на правильному шляху, вже є: суттєво знижено несанкціонований вплив на підприємців і прояви корупції у різних розмірах, підхід до роботи починає бути системним і виконується за міжнародними стандартами. Вже сьогодні вдається усунути дублювання функцій податкового аудиту відразу декількома фіскальними підрозділами — Людмила Дмитрівна Демченко.

Ну, а як будь-який почин, перший центр аудиту в Україні, для оцінки впроваджуваних інновацій, звичайно ж, потребує певного часу.

Просмотрели: 919 человек

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *