Категории: Бизнес

Сергій Тупальський: митниця повинна заробляти гроші для держави, не погіршуючи інвестиційний клімат у країні

Незаконними методами ведення в бізнесі нікого в Україні не здивувати – усьому винні криза і нестабільна економічна ситуація. І нехай малий, середній і великий український бізнес це ні якою мірою не виправдовує, але зрозуміти прагнення підприємців вижити будь-якою ціною все-таки можна. Інша справа, коли, як зазначено начальником Київської міської митниці ДФС України Сергієм Тупальським, на митниці спостерігаються випадки таких правопорушень, що сприяють такій поведінці бізнесменів, як навмисне використання низьких митних ставок мита, вказування заниженої вартості товарів, приймання недостовірних митних декларацій від підприємців.

На думку Сергія Тупальського, митниці потрібно викорінити подібні явища і усунути налагоджені схеми з мінімізації митних платежів на товари, що імпортуються у вигляді спеціально організованих центрів, в яких подібні злочинні схеми поставлені на багаторічний конвеєр. Так, розповів Сергій Тупальський, митниця столиці зупинила діяльність подібного організованого центру не далі, як в жовтні 2016 року. Злочинну схему було вибудовано просто ідеально: імпортований товар ввозився за заниженими цінами, причому, в контракті відправником значилися нерезиденти з офшорів, що давало змогу мінімізувати митні податки. Як обурено зауважив Сергій Тупальський, митниця недоодержувала щомісяця значні суми для відрахувань до українського державного бюджету. Крім того, правопорушники фіктивно реалізовували імпортні товари, незаконно купували валюту і вели нелегальну зовнішньоекономічну діяльність.

Як відмічено головою столичної митниці Сергієм Тупальським, на митних постах України це далеко не єдиний випадок, коли вдалося розкрити подібне правопорушення. Аналогічну ситуацію було виявлено в Харківській області, де маніпулювали вартістю імпортованого товару, в результаті чого державна казна недоодержувала фіскальні платежі і податки на досить велику суму. Втім, головний столичний митник зазначає, що боротьба з подібними центрами ведеться досить успішно, щоб сподіватися на докорінну зміну ситуації на українській митниці.

Митні реформи і новий підхід до формування персоналу національної митної служби сприятиме очищенню рядів співробітників від осіб, які були помічені в подібних посадових злочинах, пов’язаних з корупцією. І український бізнес теж повинен почати вести своє підприємництво по-чесному, вийти з тіні і почати декларувати товари за реальними цінами. Інакше, як домогтися постійних фінансових потоків в казну збіднілої країни, якщо не сплачені за призначенням фіскальні платежі по правильних ставках мита будуть потрапляти в кишені організаторів тіньового митного «бізнесу»? На думку Сергія Тупальського, на митниці лише чесні умови взаємодії підприємців та митної служби здатні докорінно змінити сформовані реалії.

Просмотрели: 561 человек

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *