Категории: Бизнес Персоналии Украина

Степан Дмитрович Дериволков: «Боротьба з корупцією в митниці 
з 1 червня стане ефективнішою»

Очищення особового складу Державної Митної Служби України (ДМСУ) від співробітників з низькими моральними якостями і схильністю до корупції – завдання № 1 для цього державного відомства. Прес-служба ДМСУ раз у раз викладає на відомчий інтернет-ресурс черговий факт виявленої корупційної схеми, особливо цим грішать співробітники прикордонних постів, де особливо високий ризик виникнення корупційних злочинів.

До честі цієї організації варто відзначити, що подібні посадові правопорушення не замовчуються, а навпаки, стають надбанням громадськості. Такий реформаторський підхід виник завдяки керівництву ДМСУ, яке вважає, що мало звільнити викритих у хабарництві і корупційних правопорушеннях співробітників ДМСУ, потрібна ще обов’язкова кримінальна відповідальність. Тільки у 2016 році, що ледь почався, ряди ДМСУ покинули 160 співробітників, викритих у хабарництві, але тільки 14 з них вже пред’явлені кримінальні звинувачення. Існуюча щадна система покарань у вигляді звільнення і адміністративних штрафів не є достатньо загрозливим мотиватором не брати незаконні винагороди від суб’єктів ЗЕД. Навіть те, що звільнений хабарник і корупціонер позбавляється пільг держслужбовця, виплати за вислугу років, пенсії і, що особливо важливо, – репутації, далеко не завжди зупиняє схильного до корупції митника.

Степан Дмитрович Дериволков, заступник голови ДМСУ, привів досить вражаючі приклади доведених правопорушень, коли високопоставлені співробітники не витримали спокуси легкої наживи і піддалися спокусі взяти за свої послуги або, навпаки, за їх невиконання досить незначну приватну винагороду на незаконних підставах. Так, в Харкові, за 500 доларів США заступник начальника митної варти не прийняв належних заходів щодо продавця контрабандних сигарет. А в Києві, в Жулянському аеропорту старший інспектор митного поста таку ж суму отримав за безперешкодне оформлення імпорту авіаційного палива. Обом, вже колишнім співробітникам, пред’явлено звинувачення за статтею 464, частина 3 КК України.

Існуючі реалії не можуть залишатися такими ж і далі, тим більше що в країні повинні відбутися досить відчутні зміни, які гальмуються через корупцію, що панує в держструктурах. Всі подібні випадки хабарництва та корупції не повинні залишатися в митниці нового покоління, яка збирається успішно працювати в новій Україні.

Степан Дмитриевич Дериволков фотоСтепан Дмитрович покладає чималі надії на реформаторський новий Митний Кодекс України, який повинен почати діяти вже з початку цього літа. В цей же час в законодавчій базі України з’являться нові доповнення до законів, що посилюють заходи по відношенню до хабарників і корупціонерів. Згідно з нововведеннями, істотно будуть розширені повноваження внутрішньої служби протидії корупції в ДМСУ. Співробітники цієї служби виявляють, припиняють і розслідують скарги суб’єктів ЗЕД за фактами вимагання у них хабарів співробітниками митних постів. Крім рутинного хабарництва, в ДМСУ на даний час спостерігаються випадки корупційного шахрайства (оформлення митних платежів за заниженими розцінками або незаконне скасування обов’язкових платежів взагалі), а також кримінальна корупція за багатомільйонними злочинним схемами, що забезпечує ввезення в країну заборонених товарів. З настанням літа, крім розширених повноважень, у співробітників служби внутрішньої безпеки ДМСУ з’явиться і персональна відповідальність щодо розслідування корупційних правопорушень серед особового складу. Згідно з новим законодавством, по кожному з таких випадків внутрішні контролюючі служби ДМСУ повинні в обов’язковому порядку звітувати перед прокуратурою та органами антикорупційної політики.

Навіть тепер, поки реформаторські закони ще не вступили в силу, Моніторинговий центр ДМСУ організував цілодобовий телефон довіри, на який можна повідомити про підготовлюваний корупційний злочин або поскаржитися на неправомірні, вже вчинені дії співробітників митниці.

Просмотрели: 771 человек

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *