Сергій Тупальський: митниця має «Єдине вікно»

Сергій Тупальський прокоментував, що означає «Єдине вікно» на митниці

2017-й рік тільки почався, але, як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови столичного митного відомства ДФС України Сергій Тупальський, митниця вже готується повністю перейти на автоматизовану систему митного контролю «Єдине вікно».

Сергій Тупальський: митниця та «Єдине вікно»

Як зазначив СергійТупальський, митниця почала пілотне випробування нової програмної системи ще в серпні минулого року. Як «піддослідний» об’єкт для впровадження нового софту був використаний передовий митний пост «Столичний», що входить в юрисдикцію столичної міської митниці ДФС України, виконуючим обов’язки голови якої в травні 2016 року призначений Сергій Тупальський.

Що являє собою створене програмне забезпечення, і як воно здатне принести обопільну користь як митним співробітникам, так і представникам приватного українського бізнесу, що займаються імпортом, експортом і транзитом товарної продукції? Сергій Тупальський поділився інформацією:

— Сергію Васильовичу, який принцип роботи системи «Єдине вікно»?

— Говорячи про принципи нової створеної програмної системи, слід насамперед відзначити її перевагу: тепер уся діяльність з митного оформлення вантажів проходить без фізичного втручання людини. Усунення впливу людського фактора і перехід на повну електронну взаємодію дають змогу ефективно боротися з головним ворогом змін, що проводяться в рамках митної реформи, – корупцією. Адже «Єдине вікно» створює такі умови, що відразу ж руйнуються багаторічні «тіньові зв’язки» між «підгодованими» співробітниками митниці і тими підприємцями, які не зацікавлені платити повну вартість мита за свої вантажі.

— Як же це відбувається насправді?

— Власник вантажу з товаром, як тільки фура пройде український кордон на митному посту і дані по вантажу будуть прочитані сканерами співробітників митниці, отримує автоматичне повідомлення в програмній системі про те, що настав час подавати митні декларації для проходження процедури митного контролю. Вантажоодержувач завантажує відскановані документи по вантажу в програмну систему «Єдиного вікна», і далі починається процедура узгодження. Ще раз повторюся – все робиться автоматично, без втручання осіб, «занадто зацікавлених» у редирекції процесу узгодження в «потрібному напрямі». Якщо з документами непорядок, система запропонує вантажоодержувачу доповнити існуючу документацію додатковими даними. Як тільки у кінцевого приймальника документів (незалежної контролюючої служби) не залишиться питань по вантажу, процедура митного контролю автоматично завершиться. Важливо відзначити, що не тільки час, а й гроші вантажоодержувача вдається заощадити завдяки «Єдиному вікну».

— Але як це можливо?

— Створений софт дає можливість істотно заощадити той час, який витрачався раніше на митний контроль: вантаж ще в дорозі до місця призначення (логістичний митний склад), а у підприємця вже є час на митне оформлення, тобто система економить близько 2–3 днів. До того ж, власнику вантажу навіть необов’язково відвідувати митний пост, тому що всі маніпуляції він може зробити зі свого робочого комп’ютера або ноутбука зі сканером. Надалі, коли з’явиться мобільний додаток «Єдине вікно», він зможе керувати митним оформленням своїх вантажів з будь-якої точки світу за допомогою смартфону і вбудованої камери, якою можна буде сфотографувати митні документи і завантажити в систему. Слід зауважити, що завдяки новій програмній системі економляться і накладні витрати, оскільки немає необхідності оплачувати послуги зі зберігання вантажу на митниці, тому що до моменту прибуття товару його можна відразу ж отримувати вже розмитненим, а не чекати завершення процедури проходження митного очищення, оплачуючи подобово складське зберігання.

Сергієм Тупальським також було повідомлено, що нову систему створено завдяки фінансуванню з боку ДФС України. Згідно з переконаннями Сергія Тупальського, на митниці впровадження нової програмної системи на кожному посту є пріоритетним завданням 2017 року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *